Kilpailu- ja katselmustoimintaan valmentavaa opetusta on tarjolla Tanssistudio Pointin Mynämäen, Sauvon ja Piikkiön toimipisteissä. EK-ryhmät ovat tarkoitettu motivoituneille oppilaille, jotka ovat valmiita käymään tunneilla vähintään kolme kertaa viikossa. EK- eli erikoiskoulutusryhmässä tanssivat 7-12 vuotiaat valitsevat tuntitarjonnasta itselleen vähintään kaksi tanssituntia EK-ryhmän oman tunnin lisäksi ja yli 12 vuotiaat valitsevat vähintään kolme tanssituntia EK-ryhmän oman tunnin lisäksi.
EK-ryhmiä on tarjolla 8-12 vuotiaille, 10-14 vuotiaille, 12-15 vuotiaille sekä yli 15 vuotiaille.
MAANANTAI
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Marko
16.30-17.30 Showdance 10-12v / Marko
17.30-18.30 Baletti IV-V / Marko
18.30-19.30 Contemporary Lyrical yli 11v / Marko
19.30-20.30 Showdance 2 yli 15v + aikuiset / Marko
TIISTAI
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Emmi
16.30-17.30 Showdance 7-10v / Emmi
17.30-18.30 Easy Latin aikuiset / Emmi
18.30-19.15 Alkeisbaletti 6-9v / Rianna
19.15-20.30 Baletti IV-V / Rianna
KESKIVIIKKO
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Taru
16.30-17.30 Tanssiakrobatia avoin (11v+) / Taru UUTUUS!
17.30-18.30 EK 9-12v / Taru UUTUUS!
18.30-19.15 Streetdance 9-12v / Jatta UUTUUS!
19.15-20.15 EK yli 13v / Jatta
20.15-21.15 Hip Hop yli 13v + aikuiset/ Jatta
TORSTAI
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Emmi
17.15-18.00 Lastentanssi 3-4v / Emmi
18.00-18.45 Lastentanssi 5-6v / Emmi
18.45-19.45 Latinoshow 2 yli 15v + aikuiset/ Emmi
19.45-20.30 Stretching avoin / Emmi
PERJANTAI
15.00-16.00 Ladyt 60v+ / Marko
16.00-17.00 Showdance 1 12-14v / Marko
17.00-18.00 Nykytanssi yli 13v + aikuiset / Marko
18.00-19.00 EK 14v+ / Marko
LAUANTAI
10.00-11.00 Breakdance avoin / Samppa
11.00 tilaustunteja
SUNNUNTAI
12.00 tilaustunteja
TIISTAI
17.00-18.00 Tanssin tekniikka 11-14v / Taru
18.15-19.15 Showdance 2 yli 15v + aikuiset/ Taru
KESKIVIIKKO
15.00-16.00 EK 10-14v / Emmi
16.00-17.00 Showdance 1 / Emmi
17.00-17.45 Lastentanssi 4-6v / Emmi
17.45-18.45 Dance 30+ / Emmi UUTUUS!
PERJANTAI
13.30-14.30 Showdance 7-10v / Emmi
15.15-16.15 Latinoshow 1 yli 11v / Emmi
16.15-17.00 Tanssijan kehonhuolto / Emmi
17.00-18.00 Latinoshow 2 yli 15v + aikuiset / Emmi
18.00-19.00 Friday Night Fever aikuiset / Emmi
MAANANTAI
15.30-16.30 Showdance 1 / Amanda
16.45-17.45 Showdance 8-12v / Amanda
17.45-18.30 Show Kids 6-8v / Amanda
TIISTAI
16.00-17.00 EK 14v+
17.00-17.45 Lastentanssi 3-5v / Marko
17.45-18.30 Alkeisbaletti 6-9v / Marko
KESKIVIIKKO
14.30-15.30 Showmix yli 11v (MiHi) / Marko
15.30-16.30 Baletti V-VI yli 12v / Marko
16.30-17.30 Nykytanssi yli 13v / Marko
17.30-18.30 Showdance 30v+ / Marko
TORSTAI
15.30-16.30 Baletti II-III yli 11v / Rianna
16.30-17.15 Baletti I 7-10v / Rianna
17.15-18.00 Lastentanssi 3-6v / Rianna
Tanssistudio Point (omat tilat)
Hadvalantie 8
Mynämäen Vanha Yhteiskoulu
Keskuskatu 19
Sauvon Työväentalo
Nummenpakantie 16
Auraamon olohune
Turuntie 1