Tanssivassa iltapäiväkerhossa pääsevät 1–6-luokkalaiset kokeilemaan erilaisia tanssilajeja. Iltapäiviin mahtuu muun muassa showdancea, latinoshow’ta, nykytanssia sekä balettia.
Paikalle voi saapua joustavasti koulupäivän päätyttyä, sopimuksen mukaan.
Tanssiva iltapäiväkerho on auki maanantaista torstaihin kello 12–16. Iltapäivän aikana ohjelmassa on kaksi ohjattua tanssituntia (2 x 45 min), ja muu aika käytetään läksyjen tekoon, ohjattuihin leikkeihin sekä evästaukoon.
Koulutetut tanssinopettajat ohjaavat iltapäiväkerhoa. Kerho on osa taiteen perusopetusta, ja siinä noudatetaan voimassa olevaa opetussuunnitelmaa.
Tammikuussa 2022 aloittanut tanssiva iltapäiväkerho jatkuu Piikkiön toimipisteessä (Hadvalantie 8) myös tulevana syksynä.
MAANANTAI
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Marko
16.30-17.30 Showdance 10-12v / Marko
17.30-18.30 Baletti IV-V / Marko
18.30-19.30 Contemporary Lyrical yli 11v / Marko
19.30-20.30 Showdance 2 yli 15v + aikuiset / Marko
TIISTAI
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Emmi
16.30-17.30 Showdance 7-10v / Emmi
17.30-18.30 Easy Latin aikuiset / Emmi
18.30-19.15 Alkeisbaletti 6-9v / Rianna
19.15-20.30 Baletti IV-V / Rianna
KESKIVIIKKO
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Taru
16.30-17.30 Tanssiakrobatia avoin (11v+) / Taru UUTUUS!
17.30-18.30 EK 9-12v / Taru UUTUUS!
18.30-19.15 Streetdance 9-12v / Jatta UUTUUS!
19.15-20.15 EK yli 13v / Jatta
20.15-21.15 Hip Hop yli 13v + aikuiset/ Jatta
TORSTAI
12.00-16.00 Tanssiva iltapäiväkerho 7-12v / Emmi
17.15-18.00 Lastentanssi 3-4v / Emmi
18.00-18.45 Lastentanssi 5-6v / Emmi
18.45-19.45 Latinoshow 2 yli 15v + aikuiset/ Emmi
19.45-20.30 Stretching avoin / Emmi
PERJANTAI
15.00-16.00 Ladyt 60v+ / Marko
16.00-17.00 Showdance 1 12-14v / Marko
17.00-18.00 Nykytanssi yli 13v + aikuiset / Marko
18.00-19.00 EK 14v+ / Marko
LAUANTAI
10.00-11.00 Breakdance avoin / Samppa
11.00 tilaustunteja
SUNNUNTAI
12.00 tilaustunteja
TIISTAI
17.00-18.00 Tanssin tekniikka 11-14v / Taru
18.15-19.15 Showdance 2 yli 15v + aikuiset/ Taru
KESKIVIIKKO
15.00-16.00 EK 10-14v / Emmi
16.00-17.00 Showdance 1 / Emmi
17.00-17.45 Lastentanssi 4-6v / Emmi
17.45-18.45 Dance 30+ / Emmi UUTUUS!
PERJANTAI
13.30-14.30 Showdance 7-10v / Emmi
15.15-16.15 Latinoshow 1 yli 11v / Emmi
16.15-17.00 Tanssijan kehonhuolto / Emmi
17.00-18.00 Latinoshow 2 yli 15v + aikuiset / Emmi
18.00-19.00 Friday Night Fever aikuiset / Emmi
MAANANTAI
15.30-16.30 Showdance 1 / Amanda
16.45-17.45 Showdance 8-12v / Amanda
17.45-18.30 Show Kids 6-8v / Amanda
TIISTAI
16.00-17.00 EK 14v+
17.00-17.45 Lastentanssi 3-5v / Marko
17.45-18.30 Alkeisbaletti 6-9v / Marko
KESKIVIIKKO
14.30-15.30 Showmix yli 11v (MiHi) / Marko
15.30-16.30 Baletti V-VI yli 12v / Marko
16.30-17.30 Nykytanssi yli 13v / Marko
17.30-18.30 Showdance 30v+ / Marko
TORSTAI
15.30-16.30 Baletti II-III yli 11v / Rianna
16.30-17.15 Baletti I 7-10v / Rianna
17.15-18.00 Lastentanssi 3-6v / Rianna
Tanssistudio Point (omat tilat)
Hadvalantie 8
Mynämäen Vanha Yhteiskoulu
Keskuskatu 19
Sauvon Työväentalo
Nummenpakantie 16
Auraamon olohune
Turuntie 1